Scott Henderson Trio Euroopa tuur 2022

Scott Henderson – kitarr
Archibald Ligonniere – trummid
Romain Labaye – bass

Kõrgelt hinnatud džässi ja bluusi kitarrist Scott Henderson annab

24. märtsil kell 20 Euroopa tuuri käigus ainsa kontserdi Eestis – Võru Kandles!

Scott Henderson on ringreisil maailmaturneel koos bändiga, kuhu kuuluvad Archibald Ligonniere trummidel ja Romain Labaye bassil, esitades muusikat bluusialbumitelt, sealhulgas Hendersoni bändi Tribal Tech lugusid ning palasid tema viimaselt ja ühelt karjääri silmapaistvamalt albumilt People Mover.

Scott Henderson on elu parimas vormis ning jagab oma kitarrikirge endiselt ka kuulajatega – tema stiil kõnnib džässi ja bluusi piirimail, ühendades mõlema stiili jõu. Tuuritav trio toob välja Hendersoni imelise mitmekülgsuse. Vaid vähesed suudavad teha, mida Henderson kitarril korda saadab, liikudes tulihingeliselt Hendrix’ilt ja Stevie Ray Vaughan’ilt Herbie Hancock’i harmoonilistesse kõrgustesse vaid mõne taktiga. Scott Henderson trio rahuldab ka kõige nõudlikumate Hendersoni fännide ootused repertuaarile ja muusikalisele kõlale.

Scott Henderson on muuhulgas koostööd teinud selliste muusikutega nagu viiuldaja Jean-Luc Ponty, basskitarrist Jeff Berlin ja Joe Zawinul ansamblist Weather Report. Ta oli ka kitarrist ansamblis Chick Corea Elektric Band selle loomisel. Ta on tunnistatud ajakirjade Guitar World Magazine ja Guitar Player Magazine aasta parimaks džässkitarristiks ning valitud Jazz Time Magazine’i lugejate lemmikuks parima kitarristi ja parima džäss-rokk artisti kategooriates.

Veeb: www.scotthenderson.net