Jethro Tull’i Martin Barre

Osta piletidOsta piletid

JETHRO TULL’I MARTIN BARRE
AQUALUNG 50
EUROOPA TUUR

Sellel tuuril esitab Jethro Tull’i kitarrist Marin Barre koos oma bändiga ikoonilise albumi Aqualung oma täies pikkuses. Kontserdil kõlavad ka teised Tull’i klassikasse kuuluvad palad ja mõned üllatused.

Martin Barre oli Jethro Tull’i kitarrist aastast 1968 kuni 2012. Barre kõla ja mängustiil olid vaieldamatult bändi üheks edu võtmeks. Martini kitarrimäng Aqualung’i albumi nimilool on valitud üheks top 20 läbi aegade parimaks kitarrisooloks (MusicRadar, Guitar World jpt). 1988 aastal teenis ta Grammy auhinna oma mänguga albumil Crest of a Knave.

Lisaks Jethro Tull’iga salvestatud paljudele albumitele on Martin koostööd teinud paljude teiste artistidega, muuhulgas Paul McCartney, Phil Collins, Gary Moore ning jaganud lava legendidega nagu Jimi Hendrix, Led Zeppelin ja Pink Floyd.

2021. aastal tähistas Jethro Tull legendaarse Aqualung’i albumi ilmumise 50. aastapäeva. Aqualung tõstis Jethro Tull’i rokkmuusika rambivalgusesse viisil, mida ei ole suutnud ükski album eelnevalt ega hiljem. Selle hiilgava saavutuse tähistamiseks mängib Martin koos oma bändiga albumi ette täies pikkuses, lisades teisi klassikuid Tull’i kataloogist. Martin Barre bänd lubab Tull’i fännidele ja laiemale publikule täielikku pühendumust, andes neile võimaluse kuulata lugusid, mida pole juba mõnda aega laval mängitud.


1969. aastal saabus neljast inglasest koosnev ansambel New Yorki ja põhjustas Ameerikas sõna otseses mõttes tormi. Järgneva 50 aasta jooksul müüs see legendaarne bänd üle 65 miljoni albumi ning koondas kokku lojaalsed fännid, keda kadestavad kõik maailma rokkbändid! See ansambel oli Jethro Tull.

Aqualung, mis on tõenäoliselt tuntuim ja hinnatuim Jethro Tull’i album, tähistab nüüd oma 50. aastapäeva, olles esmalt avaldatud 1971. aastal. Tull’i unikaalse kõla keskmes on kitarrist Martin Barre, kes on hinnatud oma meisterlike riffide ning meloodiliste lennukate soolode poolest.

Martin tähistab legendaarse ja ikoonilise Aqualung’i albumi väljaandmise 50. juubelit maailmaturneega. Tuuri käigus külastab ta Lõuna-Ameerikat, USA-d, Kanadat ja Euroopat. Ta annab vapustava show, mängides ette kogu albumi täies pikkuses koos oma tuuriandambli – Martin Barre Band’iga, kuhu kuuluvad Dan Crisp (vokaal), Alan Thomson (bass) ja Darby Todd (trummid).

Martin ütleb:

“Aqualung oli album, mis defineeris Tull’i. Uhked meloodiad, dünaamika ja riffide vaatemäng. Akustiline sai kokku elektrilisega… ja see kõik töötas.”

See juubelituur on ainulaadne võimalus nautida selle legendaarse albumi taaselustumist. Esmakordselt mängitakse see ette täies ulatuses ja albumil olevas järjekorras.


Martin Barre

Martin Barre oli Jethro Tull’i kitarrist üle 43 aasta. Tema kõla ja mängustiil olid vaieldamatult bändi üheks edu võtmeks. Nende albumite müüginumbrid on ületanud 60 miljoni piiri ja neid mängitakse endiselt kogu maailmas, tähistades olulist osa klassikalise roki ajaloos.

Martini kitarrimäng on teeninud talle palju tunnustust. Tema Aqualung’i soolod on valitud USA-s 25 parima ja Suurbritannias 20 parima soolo hulka. 1989. aastal teenis ta Grammy auhinna oma mänguga albumil Crest of a Knave.

Lisaks Jethro Tull’iga salvestatud mitmetele albumitele on Martin koostööd teinud paljude teiste artistidega, muuhulgas Paul McCartney, Phil Collins, Gary Moore, Joe Bonamassa ja Chris Thompson ning jaganud lava legendidega nagu Jimi Hendrix, Fleetwood Mac, Pink Floyd ja Led Zeppelin.

Koduleht http://martinbarre.com
Instagram https://www.instagram.com/martinbarreofficial
Twitter https://twitter.com/tullguitarist