STU HAMM–parimate hittide Euroopa turnee 2020

Osta piletidOsta piletid

AINUS KONTSERT EESTIS!

Peale kümneaastast vaheaega on legendaarne USA basskitarrist Stu Hamm tagasi Eestis. Hamm on ise nimetanud aastatetagust Võru kontserti üheks oma elu parimaks sooloesinemiseks ning meenutab Eestit ja siinset publikut sooja tundega. Seekord astub ta Eestis üles vaid Võru Kandle laval! Üle kolmekümne aasta maailma suurimate kitarrivirtuoosidega koos musitseerinud Hamm naaseb Võrru koos sakslastest tähtedebändiga: kitarril Torsten de Winkel ja trummidel Felix Dehmel.

Stu Hamm on ehk paremini tuntud kui pikaaegne Steve Vai ja Joe Satriani bändikaaslane nii albumitel kui kontserttuuridel. Elektrilise basskitarri austajate jaoks on tegemist aga ühe mõjukama ja hinnatuma mängijaga. Hammi peetakse üheks tehniliselt andekaimaks jazz/rock bassistiks viimase kolmekümne aasta jooksul tänu tema meisterlikule slap-tehnikale ja teedrajavale tööle kahe käe tap-stiilis. Oma karjääri jooksul on ta avaldanud rea silmapaistvaid soolobassi albumeid ning hulganisti bassiõppevideoid. Hamm on lõpetanud prežtiisse Berklee Muusikakolledži Bostonis ning pälvinud ka sama kooli „Tähelepanuväärse vilistlase“ auhinna.

Stu Hammi resümee on justkui muinasjutuline, olles tuuritanud ja salvestanud koos selliste kitarrikorüfeedega nagu Joe Satriani ja Steve Vai. Juba varase karjääri aegadest alates on ta end tõestanud kui basskitarristi, kes suudab sammu pidada parimatega ning aina edasi pürgida.

Hamm alustas bassiga juba koolieas ning peale keskkooli lõpetamist asus õppima prežtiisses Berklee Muusikakolledžis Bostonis. Berklees kohtus ta ka Steve Vaiga ning asus hiljem tuuritama Vai sõbra, Joe Satriani bändis basskitarristina. Kontserttuuridel Satrianiga kehtestas ta end muusikamaailma tipus ning oli kaastegev ka Steve Vai sooloalbumitel (Flex-Able ja Passion and Warfare).

Stu Hammi bassimäng on unikaalne ja ebatavaline. Ta on osav mitmetes žanrites, alates rockist ja jazzist kuni kantri ja klassikalise muusikani. Ja seda mitte ainult mängija vaid ka heliloojana. Tema mängustiil ühendab erinevaid tehnikaid, näiteks slap ja kahe käe tap, mis panevad tema bassi kõlama kõike muud kui bassilikult.

Aastate jooksul on Hamm salvestanud ja kontserte andnud koos paljude tuntud ja tunnustatud muusikutega. Muljetavaldavas nimekirjas on nii Steve Vai, Joe Satriani, Frank Gambale, Richie Kotzen, Billy Sheehan, Jeff Berlin kui ka paljud teised.

Ta on ka ainus muusik, kes on võitnud ajakirja Guitar Player lugejate lemmiku auhinna parima rock bassisti ja parima jazz bassisti kategoorias ühel ja samal aastal. Ja seda koguni kahel korral!

Stu Hamm on juba paarkümmend aastat ringi rännanud kui hinnatud bassiõpetaja, inspireerides loendamatul hulgal basskitarri mängijaid üle terve maailma.

Juba 2. märtsil saab Võru Kandles nautida parimaid ja armastatumaid palu nii Stu Hammi soolokarjäärist kui tema aegadest koos Joe Satriani ja Steve Vaiga. Ühtlasi on tegu tema uut sooloalbumit Artspoke toetava tuuriga. Kontserdil on kaasategevad Saksamaalt pärit kitarrist, jazz virtuoos Torsten de Winkel ning noor tõusev täht Felix Dehmel trummidel.

Rohkem infot:

et-ee.facebook.com/StuHammBass/

www.stuhamm.com

Valitud videod: